20 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…
22 lutego, 2018
NASZE STUDIO NA DNIU KOBIECOŚCI
5 marca, 2018

Co się dzieje w okolicznych gminach? Nowe budowle, remonty i inwestycje? Postanowiliśmy sprawdzić co w trawie piszczy, wsiąść w samochód i zobaczyć jak zmienia się nasza okolica. Na pierwszy ogień wzięliśmy Brwinów i sprawdziliśmy kilka miejsc, które już niedługo będą służyć mieszkańcom. Jak teraz wyglądają? Zobaczcie sami.

Pałac Wierusz Kowalskich, czyli zakupiony razem z parkiem od Szkoły SGGW obiekt, który będzie  przyszłą siedzibą brwinowskiego Ośrodka Kultury . Póki co udało się naszemu redakcyjnemu koledze, Tomkowi Sikorskiemu wślizgnąć w kazamaty i zobaczyć także jak to wszystko wygląda także od środka.

Odwiedziliśmy także miejsce przeprawy pod torami PKP pomiędzy ulicami Sportową, a Przejazdową. Teren na razie bardziej przypomina akwen wodny, ale już niedługo własnie tędy można będzie na drogą stronę przedostać się pieszo lub na rowerze.

W Otrębusach, koło szkoły podstawowej, powstaje własnie duże przedszkole, odwiedziliśmy także miejsce w którym  droga, łącznik, pomoże odkorkować Pruszkowskie arterie. Tu właśnie ciekawostka, gmin Brwinów buduje drogę na terenie Pruszkowa!

Nie odpuściliśmy sobie także obejrzenia co prawda już gotowej, ale jeszcze świeżej, Hali Sportowej w Brwinowie. Obiekt słynie ze swej pasywności, czyli nowoczesnej konstrukcji , która pozwala znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania,