O radiu

Pojawiliśmy się w eterze w styczniu 1998 roku, czyli blisko siedem lat po największych komercyjnych stacjach radiowych w Polsce. Trudno sobie Wam pewnie wyobrazić, ale w tamtych czasach internet dopiero raczkował! W styczniu 2016 roku weszliśmy więc w dorosłość i obchodziliśmy osiemnaste urodziny.

……………..   …

Początkowo nadawaliśmy na częstotliwości 70,37 Mhz. To jednak stare dzieje. Teraz usłyszycie nas nas na 94,5 FM na całym Zachodnim Mazowszu. Gramy między innymi dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Błonia, Brwinowa, Mszczonowa, Pruszkowa, Podkowy Leśnej, Nadarzyna,  Żyrardowa oraz wielu, wielu innych mniejszych miejscowości.  Wystarczy włączyć 94,5 FM i być z nami!

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Naszą największą ambicją jest dotarcie z lokalnymi informacjami do jak największej części mieszkańców regionu. Dobra informacja lokalna to, to co wyróżnia nas z wielu innych stacji. O tym co interesuje na co dzień mieszkańców naszych małych lokalnych społeczności nie dowiecie się z anten największych graczy na rynku. Od tego jesteśmy my.

oradiu

Zasięg Radia Bogoria

Chcemy żebyście wstawali każdego ranka, a na Waszych odbiornikach pojawiała się częstotliwość 94,5 FM. Muzycznie celujemy w największe hity, oraz najlepsze utwory polskich wykonawców. Nasz nowy liner „Moc Hitów” mówi wszystko.

foto

Otwarcie stacji w 1998 roku

…………………………………………………………………………………………………………….

W naszej historii było kilka punktów zwrotnych. Najważniejszym było oczywiście samo powstanie i otwarcie radia. W 2008 roku opuściliśmy starą siedzibę w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku. Od tamtej pory możecie nas odwiedzać na drugim piętrze Centrum Kultury przy ul Spółdzielczej. Dokładnie 1 maja 2015 na stanowisku Redaktora Naczelnego, Jacka Grabowskiego – po 17 latach – zastąpił Marek Karczewski. Nowy Naczelny pracował już wcześniej z nami 7 lat temu. Później rzucony na szerokie wody radiowego dziennikarstwa pracował w stacjach ogólnopolskich. Słyszeliście go na antenach: Radia Zet, Radia Plus i VOX FM. Wrócił do nas z doświadczeniem i nowymi pomysłami.

…………………………………………………………………………………………………

dj jano

Prezenter w trakcie pracy:)

We wrześniu po 17 latach pożegnaliśmy także stare logo. Po kilku miesiącach poszukiwań i prac powitaliśmy nowy, dynamiczny logotyp, który stanie się naszym znakiem rozpoznawczym.

Tak zmienił się nasz logotyp

Z nowym logiem ruszyliśmy w teren. Jeszcze w 2015 roku pojawiliśmy się ze studiem plenerowym na trzech dużych imprezach. Transmisji na żywo z naszego studia plenerowego mogliście wysłuchać podczas 70 rocznicy powstania kolei warszawsko-wiedeńskiej, wrześniowych obchodów Święta Miasta w Grodzisku Mazowieckim oraz Dniach Milanówka.

DSC_7547

otwarcie tunelu

……………………………………….

To był dopiero początek, bo już w 2016 roku przeprowadziliśmy aż 7 transmisji na żywo z naszego plenerowego studia. Po raz pierwszy też transmitowaliśmy Mszę Świętą. W tym roku  oddaliśmy Wam do dyspozycji nową stronę internetową.  Poczyniliśmy też inwestycje sprzętowe i w połowie roku  unowocześniliśmy nasze radiowe studio;)

studio1

studio2


Mamy nadzieję, że wszystkie te zmiany odbierzecie pozytywnie, a my zapewniamy, że nie składamy jeszcze broni i nie raz Was zaskoczymy:)

(ts)


INFORMACJA O NADAWCY

Radio Bogoria

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki – koncesjonariusz – dyrektor Paweł Twardoch

Redaktor Naczelny Radia Bogoria – Marek Karczewski

Nr koncesji: 247/K/2014-R

Adres: Radio Bogoria

ul. Spoółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Mazowiecki

email:poczta@radiobogoria.pl, naczelny@radiobogoria.pl

www.radiobogoria.pl

tel: 22 347 863

Radio Bogoria wskazuje Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jako organ właściwy w sprawach radiofonii i telewizji oraz informuje, iż podlega jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej.