HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…
19 stycznia, 2017
CO DALEJ Z WIELKĄ WARSZAWĄ?
7 lutego, 2017

Stare znane i lubiane… czyli największe przeboje minionych lat. Tak właśnie brzmi pełna nazwa najstarszej audycji w Naszej rozgłośni. Autorem programu jest Mariusz Gutowski który muzyką sprzed lat bawi słuchaczy już od początku1998 roku.

szl 2Zawsze uśmiechnięci prowadzący:)

W tym czasie audycję współtworzyło kilka osób,  a w roku 2008 stałym współprowadzącym został Bartosz Górski. Głównym założeniem prowadzących jest przypominanie co najmniej pełnoletnich piosenek sprzed lat. Chłopaki śmieją się, że utwory które obecnie można śmiało grać były nowościami w czasach gdy audycja jeszcze raczkowała. Zamiłowanie Mariusza i Bartka do całkiem różnych gatunków muzycznych pozwala usłyszeć naprawdę niespotykane zestawienia piosenek.

szl 3

In action

W ciągu 45 minut audycji usłyszeć można wszystko co było popularne w latach 70-90, choć trafiają się oczywiście również piosenki z przełomu wieku. Jest typowe disco co nie dziwi biorąc pod uwagę, że Mariusz urodził się w roku gdy premierę miała „Gorączka sobotniej nocy”, nie brakuje uwielbianego przez Bartka rocka a dodatkowo pojawiają się liczne muzyczne perełki. Piosenki znane lecz już zapomniane. Nie ma piosenek tabu, dlatego też w audycji czasem pojawić się mogą nawet przeboje tzw muzyki chodnikowej.

Każda audycja to zestawienie różnych gatunków z różnych rynków muzycznych. Nie ma żadnej muzycznej dyskryminacji, jest wesoło, bywa ostro a czasem nawet poważnie i romantycznie. Prócz muzyki w programie nie brakuje ciekawostek związanych z przypominanymi wykonawcami lub utworami.