KAMPANIA BILLBOARDOWA NA 20-LECIE RADIA
9 kwietnia, 2018
NASZE WSIE NA START!
15 maja, 2018

Ruszyła Kampania społeczna Radia Bogoria. Chcemy w niej uczulić rodziców na to aby mieli świadomość, co dzieci robią na co dzień na swoich komputerach i smartfonach. Sprawa jest bardzo poważna. Okazuje się, że co trzecia osoba w Polsce w wieku 15-18 lat dostaje na telefon bądź komputer treści pornograficzne.

 

Schemat jest bardzo prosty. Ktoś robi fotkę, ta trafia do sieci a następnie jest dalej rozsyłana do kolejnych osób. I tak oto proceder kwitnie – urastając do olbrzymich rozmiarów. Nie można przejść milcząco wobec takiej skali problemu. Tym bardziej, że temat ten wypłynął wśród uczniów w kilku szkołach w powiecie grodziskim. Dlatego też konieczne jest uzmysłowienie rodzicom, że w telefonach i komputerach ich dzieci mogą znajdować się groźne treści. Mogą one trafić w niepowołane ręce, mogą też kiedyś zdecydować nawet o karierze czy przyszłości. Dlatego też w Radiu Bogoria wystartowała społeczna kampania reklamowa na ten temat. Na antenie pojawił się spot zachęcający rodziców do sprawdzania treści w gadżetach elektronicznych ich pociech.

Posłuchaj!

W ramach kampanii Radio Bogoria dodatkowo organizuje też cykl debat z udziałem specjalistów na temat sextingu, bezpieczeństwa w internecie oraz aspektów prawnych związanych z upublicznianiem cudzego wizerunku.

Marek Karczewski

graf. T.S.